COVID-19

Očkování

Očkování proti COVID-19

Máme v plánu podílet se na očkování proti COVID-19. Vakcinaci u nás v ambulanci zahájíme od druhé poloviny ledna 2022 (pouze vakcíny firmy Pfizer – dle věku). Očkujeme děti od 5 let věku (příp. i jejich dospělé příbuzné). Mohou se u nás očkovat i děti, které nejsou registrovány v naší ambulanci. Pokud máte o toto očkování pro své dítě zájem, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: ordinace@pediahealth.cz

Do mailu prosím uveďte následující údaje každého zájemce o očkování: jméno a příjmení dítěte, rodné číslo, bydliště, pojišťovnu, telefonický a e-mailový kontakt na zákonného zástupce, u dětí, které jsou registrovány u jiného lékaře, pak jméno registrujícího lékaře. Do poznámky prosím uveďte z vašeho hlediska důležité údaje, případně informaci o prodělání COVID-19 (datum pozit. PCR – informace důležitá kvůli načasování očkování – po prodělání odkládáme očkování o 3měs.)

Budeme Vás kontaktovat s termínem očkování a bližšími informacemi.

Rozhodnutí o očkování je zcela na Vás. Je třeba vědět, že očkování nechrání zcela před onemocněním, chrání před těžkým průběhem (podobně jako je to u očkování proti chřipce). Dalším důležitým faktem je, že očkovaní lidé (v případě onemocnění) mají menší virovou nálož, vylučují menší množství viru a po kratší dobu, takže jsou méně infekční. Průběh onemocnění u dětí je většinou velmi mírný, častokrát bezpříznakový. Nicméně i u dětí byly popsány případy multiorgánového selhání 4-6 týdnů po prodělání COVID-19 (tzv. PIMS-TS), ať už byla nemoc s příznaky, či bez nich. V ČR prodělalo toto závažné onemocnění do 12/2021 více než 250 dětí. Několik dětí v souvislosti s COVID-19 bohužel zemřelo.

 

Menu